Najczęściej zadawane pytania (FAQ):

 

Czy mogę zlecić przesyłkę i zapłacić za nią kurierowi?

Osoby chcące wysłać przesyłkę zapraszamy do nas w Lublinie. Odbieramy tylko od klientów, którzy mają z nami podpisaną umowę lub wykupiony pakiet

Jaka jest maksymalna waga przesyłki.?

Przesyłki nadajemy do wagi 40kg (powyżej tej wagi tylko na palecie), aczkolwiek najkorzystniejsze są przesyłki do 30 kg, dlatego zawsze opłaca się rozbić cięższą przesyłkę na 2 lżejsze do 30kg.

Czym jest firma aKurier?

aKurier.pl jest platformą internetową służąca do nadawania przesyłek kurierskich po bardzo niskiej cenie. Dzięki skorzystaniu z naszych usług wyślesz przesyłkę dużo taniej niż u tradycyjnych przewoźników, a do tego zlecenie można złożyć szybko i łatwo.

Kto może skorzystać z oferty aKurier.pl?

Klientów z Lublina, chcących wysłać jednorazowo przesyłkę zapraszamy na ul. Jarzębinowa 42

Firmy, lub osoby wysyłające często zapraszamy do podpisania umowy lub wykupienia pakietu.

Jak to możliwe, że przesyłkę można wysłać tak tanio?

Dzięki wieloletniej współpracy z największymi firmami kurierskimi i wysyłaniu systematycznie ogromnej ilości przesyłek byliśmy w stanie wynegocjować tak korzystne warunki.

Ile kosztuje wysłanie większej ilości paczek?

Jednorazowe wysłanie kilku paczek kosztuje wielokrotność ceny standardowej. Może się opłacać czasami spakowanie  kilku paczek w jedną jeżeli mają być dostarczone pod ten sam adres. Przy dużej ilości paczek może się opłacać wysłanie ich na palecie.

Czy cena się zmieni jeżeli będę wysyłał dużo paczek?

Dla stałych klientów oczywiście oferujemy korzystne rabaty (zależą one od ilości wysyłanych przesyłek, zaczynają się od 10 paczek/m-c)

Czy można wysłać przesyłkę za pobraniem?

Oczywiście, że tak, wystarczy przy składaniu zamówienia zaznaczyć opcje "za pobraniem" oraz wpisać kwotę pobrania. 10 dnia roboczego po doręczeniu przesyłki pieniądze zostaną przekazane przez KEX na wskazane konto. Sam koszt wysłania takiej przesyłki trzeba opłacić podczas składania zamówienia, zatem wpisując kwotę pobrania trzeba pamiętać o ewentualnym uwzględnieniu kosztów wysyłki.

W jakim czasie przesyłka zostanie dostarczona do odbiorcy?

Planowane doręczenie jest w ciągu 1 dnia roboczego.

Przesyłka ma być dostarczona w sobotę, czy jest taka możliwość?

Przesyłki są dostarczane w sobotę tylko w większych miastach (możliwość zależy od kodu pocztowego), za dodatkową opłatą.

Na pewno to będzie większość kodów pocztowych w takich miastach jak: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław

Do której godziny trzeba nadać przesyłkę, żeby została dostarczona następnego dnia?

Żeby przesyłka została odebrana przez kuriera tego samego dnia należy ją zgłosić u nas do godziny 11.00, po tej godzinie w niektórych miejscach (zależnie od kodu pocztowego) odbiór tego samego dnia może być niemożliwy aczkolwiek to jest bardzo, bardzo rzadkie. Zlecenia natomiast można składać 24 godziny na dobę. Natomiast nadając z Lublina, z ul. Jarzębinowej 42 trzeba dostarczyć nam przesyłkę do godz 15.00, żeby mogła zostać doręczona następnego dnia.

O której godzinie kurier odbierze przesyłkę?

Zależy to od tego, o której godzinie zlecona została przesyłka oraz od kodu pocztowego miejsca odbioru. Kurier zawsze musi mieć możliwość co najmniej 2-godzinowego "okienka" na odbiór paczki. Np. przesyłka zlecona o 12.00 będzie odebrana pomiędzy 12.30 a 15.00. O terminie odbioru informujemy w e-mailu

Czy wystawiacie Faktury VAT?

Tak, oczywiście, może ona być doręczona drogą elektroniczną. Doręczenie tradycyjną drogą pocztową/kurierska wiąże się z opłatą zgodnie z cennikiem. Dla klientów wysyłających więcej paczek wystawiamy fakturę zbiorczą wysyłaną raz na miesiąc.

Jaki jest koszt ubezpieczenia przesyłki?

Wszystkie przesyłki są ubezpieczone do kwoty 100zł bez dodatkowych opłat. Jeżeli wartość paczki jest większa, można ubezpieczyć do kwoty max. 100.000zł za dodatkową opłatą, wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcje podczas składania zamówienia. Z kosztami ubezpieczenia można zapoznać się w cenniku, lub obliczając cenę paczki w naszym kalkulatorze.

Copyright © 2008-2024 ARTION GROUP